Simpless Digital

Optimalizujeme pro smartphony a tablety

Při tvorbě internetových stránek myslíme také na správné zobrazení na všech zařízeních, jako jsou tablety nebo mobilní smart telefony.

Proč je důležité myslet i na zobrazení na mobilních zařízeních ?

Je snadné uhodnout, proč si lidé přejí udělat své stránky „mobile friendly“: podle výzkumu agentury Gartner překonají mobilní zařízení v roce 2013 PC v roli nejběžnějšího zařízení pro přístup k webu. A nezapomeňte na ostatní návštěvy ze zařízení, jako jsou herní konzole typu Nintendo Wii, DSi, televize uzpůsobené pro přístup na web, prohlížeče v autech a podobně.

Mnoho zákazníků už používá mobilní zařízení jako hlavní způsob přístupu k webu, hlavně na nově vznikajících 

trzích – Statistical Report on Internet Development in China uvádí, že podíl lidí přistupujících na internet pomocí mobilních zařízení významně vzrostl z 39,5 % koncem roku 2008 na 46 % v červnu 2009, zatímco podíl využití desktopů a notebooků klesl. Tahle procentuelní změna vyjádřená v absolutních číslech znamená 150 milionů lidí. V rozvinutém světě má mnoho lidí mobilní zařízení jako druhý způsob přístupu, když jsou mimo domov.

Říkat, že na webu vždycky někdo nabízí stejnou službu jako vy, je truismus. A jestli neobsluhujete mobilní uživatele, můžete si být jisti, že vaši konkurenti to dělají. V současném nepříznivém ekonomickém klimatu nebude posílání zákazníků do náruče konkurence úspěšnou obchodní strategií. Tak využijte našich služeb a buďte on-line friendly :).